Haziran 10, 2023

Türkiye’yi sarsan 6 yaşında gelin davasında flaş gelişme!

Son dakika haberi… Hakkında “Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı” suçundan yakalama kararı bulunan Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel simli şahıslar İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinde gözaltına alındı. Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi. İki sanık hakkında tutuklama kararı verildi

Son dakika haberi… 6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili soruşturma kapsamında Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir İstekli hakkında tutuklanmaları yönünde yakalama kararı verilmişti. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri gece Kadir Istekli’yi gözaltına almıştı. Yusuf Ziya Gümüşel’de yakalandı.

Mahkeme, mağdur H.K.G. için ise akıl sağlığı raporu alınmasını talep etmişti.

SANIKLAR ADLİYEDE

Bakan Bozdağ: Kadına şiddet sorununu yargıya gelmeden çözmeliyiz

Bakan Bozdağ: Kadına şiddet sorununu yargıya gelmeden çözmeliyiz

Sanık Kadir İstekli’nin dün akşam saatlerinde polis tarafından yakalanarak gözaltına alınmasının ardından, diğer sanık Yusuf Ziya Gümüşel de bugün sabah saatlerinde yakalanarak gözaltına alındı. Sanıklar emniyet işlemlerinin ardından sağlık kontrollerinin yapılması için hastaneye götürüldü. Ardından 2 sanık da İstanbul Anadolu Adliyesi’ne getirildi.

Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşında kızı H.K.G.’yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahla evlendirdiği iddialarına ilişkin iddianame geçtiğimiz günlerde kabul edildi. İddianamede Kadir İstekli hakkında 30 yıldan az olmamak, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında da 18 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası istendi. Toplumda yankı uyandıran ve tepkilere neden olan olayla ilgili H.K.G. ve Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı tarafından tutuksuz sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında tutuklama talep edildi.